FELIETONY

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Wiosna przyszła.

Jeszcze chwila, a zieleń buchnie w oczy, świergot ptaków popieści ucho. Po długiej zimie ogrodnicy i ogrodniczki padną na kolana w rabatkach, zdejmą sztywne słomiane kołdry z różanych krzewów. Może przysłonią od słońca zawiniątka czerwonych liści rabarbaru.
Która z nas potrafi tak troszczyć się o siebie?

Podejdźmy do sprawy ogrodnictwa jak Voltaire, filozoficznie. Coś mi mówi, że to nic innego jak alegoria naszego życia.

Tak jak dbasz o roślinność w Twoim ogrodzie, nawet tym najmniejszym, balkonowym, tak powinnaś dbać i o siebie. Sadzisz, wyrywasz, pielisz, przesadzasz, flancujesz, podlewasz. Pozbywasz się jednych roślin, gdy zagłuszają inne, nawozisz, podwiązujesz i przycinasz.
Pomyślałaś kiedyś o tym, że Twoje piękne ciało też jest jak ogród? Ogród, który potrzebuje uwagi, delikatnego dotyku, troski.

Twój umysł jest jak żyzna gleba, na której obrodzi wszystko, co zasadzisz i co będziesz podlewać i nawozić.

Z ziaren frustracji i zawiści wykiełkuje dorodna zgorzkniałość pospolita. Za to dobrze pielęgnowane sadzonki uczynności i wyrozumiałości zakwitną dobrocią tysiąca i jednej nocy. Mówi się, że to roślina wysokopienna, wieloletnia, wytrzymała na lodowate spojrzenia i palące komentarze. Zdarza się, że przyjmuje się nawet w lekko zacienionych wyrzutami sumienia miejscach. Należy jednak uważać na zbyt porywiste wiatry wywołane stresem. Wtedy słodkie, soczyste owoce dobroci łatwo kurczą się i tracą smak…

W swoim ogrodzie uprawiasz zioła, by wzbogacały smak potraw na Twoim stole. W sobie pielęgnuj te myśli i uczucia, które wzbogacą świat Twoich najbliższych i Ciebie.

Kasia Lindahl / ZebraZone

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_shortcode_id=”kuute4xnau” data_width=”boxed” data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_padding_top=”30″ data_padding_bottom=”10″][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”fx4au5dt7″ data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_divider shortcode_id=”lzgm70t1tt” width=”long” height=”1″ style=”solid” position=”center” margin_top=”20″ margin_bottom=”0″ animation_delay=”0″][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_shortcode_id=”seyodz3ogl” data_width=”boxed” data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_padding_top=”0″ data_padding_bottom=”0″][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”q71wg2rpwi” data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_image shortcode_id=”vnsjfewiqr” align=”none” link=”https://www.malibracia.org.pl/pomoz/” animation_delay=”0″]11913|http://klubpolek.pl/wp-content/uploads/2018/04/pomoc-baner1-1024×354.jpg|large[/cmsmasters_image][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_shortcode_id=”ybau80n72l” data_width=”boxed” data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_padding_top=”0″ data_padding_bottom=”0″][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”h04tjn2qcq” data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_divider shortcode_id=”m7f5pqdags” width=”long” height=”1″ style=”solid” position=”center” margin_top=”10″ margin_bottom=”20″ animation_delay=”0″][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze