Klub Polki na Obczyźnie to społeczność stworzona prawie 10 lat temu, zrzeszająca Polki mieszkające w różnych miejscach na świecie.

Nasz Klub powstał pod koniec 2012 roku. Tworzymy go my – Polki mieszkające w różnych miejscach na świecie.

Od początku naszym celem było opowiadanie o życiu na obczyźnie. Od prawie 10 lat opowiadamy więc nie tylko o naszych smutkach, radościach czy wyzwaniach emigracyjnych, ale także o miejscowych kulturach, obyczajach, świętach, smakach oraz o wszelkich innych aspektach codziennego życia w innych krajach.

Portal Polki na Obczyźnie działa od marca 2018 roku. Tworzy go wiele osób, poświęcając swój czas i energię, abyście mogli podróżować z nami dookoła świata. Oprócz autorek artykułów, którymi są Polki należące do Klubu Polki na Obczyźnie (aktualnie do Klub Polki należy około 100 osób), za kulisami tego, co możecie oglądać i czytać stoją korektorki, redaktorki tekstów, administratorki mediów społecznościowych i samego portalu. Tworzymy dla Was okazjonalne filmiki, co tydzień prowadzimy rozmowy na żywo na Facebooku i nadajemy z najróżniejszych zakątków świata na Instagramie. Wydałyśmy książkę z opowiadaniami oraz trzy kalendarze. Nasze najnowsze publikacje to e-booki o technikach efektywnej nauki i o zarządzaniu czasem.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona osób tworzących naszą społeczność, już teraz możesz zostać Patronem Polek na Obczyźnie na Patronite. Dzięki takiemu wsparciu będziemy mogły rozszerzać naszą działalność, a Ty będziesz czytać nasze artykuły bez reklam.

***

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM NA

Naszymi Patronami zostali:

ANIA LIGĘZA O’CONNOR / ANIUKOWE PISADŁO

JOANNA WOJCIECHOWSKI

KINGA EYSTURLAND / KIERUNEK DANIA

ANIA SOWIŃSKA

JOLA WICIŃSKA

ANNA JADWIGA MATELSKA / RANDOM TRAVEL STORIES

DOMINIKA Z.K.

AGNIESZKA RIVOLLET

ANIA RUDNICKA

Dziękujemy!