Polki na obczyźnie to wyjątkowa społeczność Polek mieszkających
w różnych zakątkach świata

Klub Polki na Obczyźnie tworzy około 150 Polek. Codziennie od 11 lat opowiadamy Wam o naszym życiu na emigracji, pokazujemy Wam kraje, w których mieszkamy, od kuchni.

Na naszym portalu i w mediach społecznościowych przybliżamy lokalne kultury, religie, zwyczaje, tradycje, święta, smaki, a także miejsca, które warto zobaczyć. A przede wszystkim dzielimy się naszymi emigracyjnymi bolączkami, smutkami, radościami i refleksjami, z nadzieją, że pomoże to naszym Czytelniczkom mieszkającym za granicą uporać się z podobnymi problemami.

Są wśród nas chrześcijanki, żydówki, muzułmanki, ateistki, agnostyczki, matki, żony, singielki, kochanki, osoby LGBT+. Jesteśmy otwarte na wszystkich. Jesteśmy różne, ale łączy nas to, że pewnego dnia kupiłyśmy bilet w jedną stronę i zmieniłyśmy całe swoje życie. Dla marzeń, dla miłości, dla lepszego jutra, dla przygody, w poszukiwaniu szczęścia.

Naszym założeniem jest oswajanie innych z tym, co nieznane, a zatem budzące lęk lub agresję. Mamy nadzieję, że nasze emigracyjne, podróżnicze i kobiece opowieści sprawią, że pokochacie świat i jego wszystkie barwy tak samo jak my.

Zapraszamy na wspólną podróż dookoła świata.

0
lat w sieci
0 K+
publikacji i tekstów
22 K
Instagram
0 K
Facebook

Piszemy dla Was

codziennie na portalu i w mediach społecznościowych

Nasze przemyślenia i refleksje dotyczące życia na obczyźnie możecie znaleźć na portalu, Instagramie i Facebooku.

Kilka razy w tygodniu publikujemy nowy artykuł na portalu.

W każdy weekend zabieramy Was w inne miejsce na świecie i przez trzy dni opowiadamy o naszej codzienności w Weekendach z Polką na Instagramie. 

W naszym sklepie znajdziecie publikacje drukowane i cyfrowe – książkoplaner pełen świata, poradniki o nauce i planowaniu, opowiadania z emigracji i podróży, kursy językowe.

Co roku w grudniu organizujemy akcję charytatywną Mikołaj dla Mikołaja, wydałyśmy także e-booka kulinarnego, z którego cały dochód został przeznaczony Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy. W sumie zebrałyśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych na cele charytatywne.

Współpracujemy z Onetem, obejmujemy patronatem książki naszych Klubowiczek.

Spotykamy się w realu! Raz w roku w większej, kilkudzięsięcioosobowej grupie, a na co dzień tam, gdzie akurat jest okazja.