Kinga Eysturland

autorka tekstów

O Kindze

Gdańszczanka, nauczycielka i tłumaczka, niespełniony geograf i kartograf oraz malarka-amatorka. Rocznik 85′. Absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalizacją tłumaczeniową z języka duńskiego.

Na Wyspach Owczych od 2009 roku z przerwami na podróże oraz studia magisterskie w Kopenhadze. Mieszka w Klaksviku, gdzie od 2013 roku prowadzi pensjonat Eysturland Lodge i działalność turystyczną (www.eysturland.fo). Główna redaktorka bloga Kierunek Dania (www.kierunekdania.pl) oraz członkini kolektywu Nordic Talking, zrzeszającego twórców nordyckiej blogosfery.

Od 2016 europejskie zimy spędza w urugwajskim Montevideo. Zna sześć języków i jest członkinią Stowarzyszenia Hiperpoliglotów HYPIA. Współautorka podcastu Wyspy Owcze bez tajemnic, przewodnika turystyczno-kulturowego po Wyspach Owczych oraz książki “Codziennie jest piątek – szczęście po nordycku”. Zapalona podróżniczka z ponad stoma odwiedzonymi krajami na koncie. Literacko specjalizuje się w felietonach, esejach, opowiadaniach oraz recenzjach.

Wszystkie artykuły Kingi

 

Lokalizacja

Wyspy Owcze