Kalendarz Polki 2023 to planner, dziennik i książka w jednym. Będzie liczyć około 300 stron, a oprócz stron typowo kalendarzowych, będzie zawierać mnóstwo innych treści, tak, aby każdy dzień przyszłego roku był małą wyprawą w świat. Tematami przewodnimi są podróże, emigracja, kobiecość, czyli to, o czym na co dzień piszemy na naszym portalu i w naszych mediach społecznościowych.

A zatem Kalendarz będzie pełen zdjęć, ciekawostek o świecie, ciekawych lokalnych świąt, cytatów, wspomnień i refleksji, przepisów i opowiadań. Wraz z Polkami na Obczyźnie zabierzemy Was w piękną, całoroczną podróż dookoła świata.

Prace nad Kalendarzem trwają już od kilku miesięcy. Układ będzie tygodniowy – tygodnie podzielone będą na 2 strony. Format A5. Środek czarno-biały z kolorową wkładką na początku.

Kalendarz Polki 2023 będzie wydany w twardej oprawie, tak, aby służył przez cały rok, a później stał się wyjątkowym zbiorem wspomnień z roku 2023. W zależności od tego, ile zbierzemy środków, tyle sztuk Kalendarza wydrukujemy. Planowany druk – koniec czerwca 2022.

Autorkami materiałów są Polki z Klubu Polki na Obczyźnie. Polki rozsiane po świecie, podróżniczki, emigrantki, pisarki, blogerki, pasjonatki lokalnych kuchni, tradycji i kultur.

Poniżej przedsmak, czyli kilkanaście stron z projektu Kalendarza. A to zaledwie niewielki wycinek całości!

POMÓŻ NAM WYDAĆ KALENDARZ I ZOSTAŃ JEGO PATRONEM!


Listy do Redakcji

Chciałybyśmy, aby kolejny Kalendarz Polki nie był zwykłym plannerem jakich wiele na rynku, ale wyjątkowym kalendarzem-książką, w którym pojawią się także głosy od Was – naszych Czytelniczek.

Jeśli macie ciekawe historie z emigracji lub podróży, refleksje, przemyślenia, bolączki czy anegdoty i chcecie o nich opowiedzieć – czekamy na Wasze listy.

Wybrane teksty pojawią się w Kalendarzu Polki 2023 oraz/lub na fanpage’u Polki na Obczyźnie.

Wysłanie do nas listu za pomocą poniższego formularza jest równoznaczne ze zgodą na jego publikację w Kalendarzu Polki oraz/lub na fanpage’u Polki na Obczyźnie.

Listy, które pojawią się w Kalendarzu zostaną podpisane Waszym imieniem lub pseudonimem, który wpiszecie w pierwszym wierszu poniższego formularza. Możecie dodać również kraj, w którym mieszkacie.