PROJEKTY

PROJEKT – PIĄTE URODZINY KLUBU POLEK

Wielkimi krokami nadszedł ten dzień. To już pięć lat odkąd kobiety z całego świata wspólnie zasiadają przy wirtualnym, klubowym stole. Z tej okazji zaplanowałyśmy kilka niespodzianek dla Was, a w tym poście znajdzie się podsumowanie tego projektu.

Justyna / Niemcy

“Do KLUBU POLKI zostałam przyjęta dwa lata temu. Trudno mi dziś uwierzyć, że minęło już tyle czasu od kiedy jestem częścią tej niepowtarzalnej społeczności. Bloga KLUBU śledziłam zanim założyłam własnego i zawsze zazdrościłam blogerkom, których roześmiane twarze spoglądały na mnie z zakładki KLUBOWICZKI.”
Więcej na More Malta

Ewelina / Włochy

“Klub Polki mogłabym określić kilkoma słowami. Jest dla mnie rodziną na emigracji, wsparciem, odskocznią, dobrą książką, niezwykłymi historiami, forum doświadczeń, kreatywnymi pomysłami i projektami, cudownymi znajomościami, rozwojem osobistymUświadomił mi, że nie ja sama mam problemy, którym stawiam czoła.”
Więcej na One Way 2 Freedom

Sadeem Umm Amis / Wielka Brytania

“Nazywam się Sadeemka. Jestem uzależnionym członkiem Klubu od około trzech lat. Wciągnęła mnie tam koleżanka po fachu, blogerka. Uważam ją za współwinną szkodom po wsze czasy. Nie obiecuję poprawy, chyba że z obecnego zastoju w pisaniu i piciu białej herbaty, mojemu odwiecznemu źródłu średnio normalnych pomysłów.”
Więcej na Sadeemkova

Karolina Śliwa / Francja

“Piszemy teksty na stronę Klubu, ale i dzielimy się własną twórczością na naszych blogach. Dzięki temu możemy odkryć najróżniejsze strony emigracji widziane subiektywnym okiem koleżanki. Klub daje nam poczucie wspólnoty, świadomość że nie jesteśmy same w podobnych sytuacjach. Że zawsze możesz się wyżalić i zostać wysłuchanym.”
Więcej na Francuskie Życie

Xiaotai Bai / Chiny

“Jeśli podczas mojej porannej kawy Tajfuniątko już śpi swą przedpołudniową drzemkę, zamiast przeglądać jakieś okropieństwa na stronach z wiadomościami ze świata i z Polski, skupiam się na miejscach, które dobrze znam, albo których jeszcze nie widziałam, na pochwale życia, na ciekawym przepisie i rewelacyjnych zdjęciach. Każda z dziewczyn ma w sobie coś, każdy blog jest szczególny. I choć oczywiście niektóre darzę większą sympatią niż inne, przyznać muszę, że chętnie klikam również na wpisy, których wyszukanie w innym wypadku nie wpadłoby mi do głowy.”
Więcej na Bai Xiaotai

Dorota Strzelecka / Hiszpania

“Przyglądając się biografii znanych wokalistów okazuje się, że zanim rozpoczęli karierę solową to grali lub śpiewali w jakimś zespole. Bardzo chwalą sobie ten czas. To właśnie w nim się nauczyli nowych umiejętności. To zespół okazał się trampoliną do sukcesu, gdyż nic tak mocno nie pcha naprzód jak praca grupowa. Możesz być z natury indywidualistą i lubić pracować sama. Jednak inni ludzie też są bardzo potrzebni.”
Więcej na Kropla Arganu

Gosia / Szwajcaria

“W Klubie jestem od dwóch lat, ale zdążyłam przyzwyczaić się do niekórych dziewczyn. Mam poczucie, że wiedzą o mnie więcej niż niektóre moje koleżanki w „realu”. Spotykamy się na forum bądź na grupowych czatach i rozmawiamy o wszystkim, a kiedy mam problem, dziewczyny radzą, wspierają, piszą listy, wysyłają kartki pocztowe z najodleglejszych miejsc. Bardzo często dzielimy się ze sobą dosyć prywatnymi wiadomościami. Ja sama o swoich zaręczynach powiedziałam w pierwszej kolejności dziewczynom! Osobiście znam tylko kilka klubowiczek jednak czuję solidarność z pozostałymi Polkami i nie przeszkadza mi różnica w poglądach czy wyznawanej religii. Wręcz przeciwnie. Różnorodność mnie inspiruje.”
Więcej na dobragoshka

Joanna / Szwajcaria

“Do Klubu przystąpiłam dlatego, by sprawdzić jak TO się robi u innych, na początku tylko obserwując wpisy  i od czasu do czasu je komentując. Nie wtrącałam się w życie klubowe, gdyż jestem bardzo wstydliwą i analogową osobą. Na wykonanie zadań decydowałam się wtedy, gdy uważałam, że mogę im sprostać. Do dziś nie potrafiłabym poprowadzić klubowego Instagrama, Twittera, a gdy mam coś napisać, nie wiem, gdzie to odesłać. Na szczęście zarząd jest tak wyrozumiały, że wysyła mi linki 2 tysiące razy w miesiącu i odpowiada na pytania, których dziecko powstydziłoby się zadać.”
Więcej na Auslanderka w Szwajcarii

 Emilia / Wyspy Zielonego Przylądka

“Gdyby nie klub nie powstałoby wiele ciekawych tekstów, pisanych specjalnie na jego użytek.Jednym z takich wyjątkowych projektów, którego nigdy nie zapomnę, był pomysł pisania bajki dla dwóch sióstr – Karinki i Ali. Pamiętam, że byłam wtedy w dłuższej podróży do Azji, i czas na pisanie czegokolwiek miałam jedynie w oczekiwaniu na jakiś transport, lub w transporcie, o ile nie bujało, kołysało i nie było zbyt ciasno. I tę bajkę pisałam na komórce, podczas rozgwieżdżonej, nocnej podróży statkiem między dwoma indonezyjskimi wyspami Timor i Alor. Magia totalna, bajka “Ukryty skarb” „wyklikała się” na małym ekraniku sama. I za takie chwile, i wszystkie inne przyszłe, bardzo gorąco Wam dziewczyny (i Piotrze – mamy jednego rodzynka wszakże!) dziękuję.”
Więcej na Byle naprzód

Marianna / Rwanda
“Dla mnie Klub to wspaniałe i unikatowe miejsce w sieci, w którym  przede wszystkim szanuje się odmienność. Przyszło nam żyć w przeróżnych krajach i kulturach, musiałyśmy się dostosować do rzeczywistości czasami wręcz marsjańskich, więc przenosimy tę elastyczność na forum. A jak czasami polecą iskry, to zawsze można liczyć na Piotra, który jest naszym wspaniałym szarmanckim rodzynkiem i potrafi taki komplement rzucić i tak rozładować atmosferę swoim poczuciem humoru, że wszystkie się rozpływamy i niesnaski zaraz odchodzą w niepamięć.”
Więcej na Marianna in Africa

Viola / Wielka Brytania
“Klub to prawdziwe okno na świat. Chcecie wiedzieć jak wygląda preria o świcie, wiosna w Australii a może wybrać się na spacer po skąpanym w deszczu Tokio – nic trudnego, właśnie to daje mi Klub, kocham podróże ale czasem zatrzymuje mnie w miejscu tak wiele banalnych spraw jak rodzina, praca czy obowiązki i oczywiście brak funduszy. Wtedy wystarczy wejść na stronę Klubu i moje myśli szybują hen, hen daleko…”
Więcej na Storyland

Share: