DO POCZYTANIA

MATKI, KTÓRE KRZYWDZĄ SWOJE DZIECI

„MAMO, MAMO..KUPISZ MI CHIPSY?” – mówi dziecko do kobiety w brazylijskim metrze.

Karmione przetworzoną żywnością: chipsy, popcorn, litry coca-coli. 3-4 letnie dzieci z otyłości. Nieważne czy to 8 rano, czy wieczorem. Zawsze jest czas na przekąskę w postaci junk food obciekającą starym olejem.

Dworzec autobusowy w Recife, oddalony kilkanaście kilometrów od centrum miasta. Zmierzamy w stronę stacji metra. Z odległości 100 metrów słyszysz: „pipoca!”, czyli przetworzony popcorn.

Czytaj całość na blogu Eweliny: One way to freedom

Share:
  • Cóż, tych matek pewnie nikt nie uczy, jak powinny karmić dzieci. Te matki niestety nie posiadają ani odpowiednich środków ani odpowiedniego programu edukacyjnego, żeby tym dzieciom pomóc. Bo tutaj niestety jest już pomoc potrzebna. To problem wielu niezamożnych krajów niestety. Edukacja i jeszcze raz edukacja jest im potrzebna 🙁

  • Dokładnie to samo ma miejsce w Egipcie.
    Teściowa do dnia dzisiejszego nie może zrozumieć czemu daję dzieciom niesłodzoną herbatę i dlaczego nie pozwalamy by faszerowała je chipsami i cukierkami.
    Jakiś czas temu przyszła z newsem, że w tv powiedzieli “Cola jest niezdrowa” i od tego czasu przynajmniej to ogranicza, bo wcześniej też nie widziała problemu, żeby 2latek dostał swoją puszkę coca coli…

  • Nie tak dawno i w Polsce karmiono tak dzieci. Zmiany ustrojowe i nowe towary weszły szybciej jak wiedza co to jest i jakie to jest.